Jótállási Feltételek

Garancia

 A jótállásra és a szavatosságra vonatkozó igényeket és kötelezettségeket a 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet, a 270/2020. (VI. 12.) Korm. rendelet, valamint a 49/2003. {VÍI.3Ö.) GKM. rendelet szabályozza.

A jótállás a fogyasztó (vásárló) törvényből eredő jogát nem érinti!

A termékeinkre a jótállás időtartama a vételár függvényében változik a következőképpen, természetes személyek esetében:

100.000 forintig 1 év

100.001-250.000 forintig 2 év

Efelett 3 év.

Területi hatálya a Magyar Köztársaság területe.

Jogi személyek esetében a jótállás időtartama 1 év.

Kérjük, hogy a PTK6:127§ értelmében a terméket szállításkor azonnal nézze át, hogy a bútorát sértetlenül átvette. Amennyiben nem kért szerelést és az átvételtől számított 24 órán belül nem jelez felénk írásban sérülést vagy hiányt, akkor a szállítást hibátlannak tekintjük és erre vonatkozóan reklamációt nem fogadunk el.

Kérjük vegye figyelembe, hogy a következő 2 felsorolásban szereplő esetekben nem garanciálisak:

  1. A természetes változások, melyek nem adnak okot garanciális igényre:

– A bútorkárpitoknak, legyen szó akár bőrről vagy textilről, természetes nyúlása van. A különböző típusú bútorok esetén ez eltérő mértékig “egészséges”, 2 vagy 4 cm-ig. A bútor funkcióját, élettartamát nem befolyásolja, nem a párnázat lazulására vezethető vissza.

– A rugós és szivacsos bútorok egyaránt a használatlan állapothoz képest csekély mértékű zsugorodásra vagy nyúlásra hajlamosak, amely kis mértékű komfort változást okoz. A tartósan egy helyen történő terhelés hatására, az ülés egyes részei eltérő módon fognak puhulni, zsugorodni, ami nem garanciális probléma.

– Szőtt szövetnek azt a szövetet nevezik, amelynél két fonalcsoport derékszögben keresztezi egymást. Felületén már az üléstől is kis csomók („bolyhok“) képződhetnek. A szaknyelv ezt pilling-nek nevezi.

Ez keletkezhet azáltal, hogy:

• a szőtt szálak laza száldarabkái összepöndörödnek

• a huzatra idegen szálak kerülnek (pl. ruhadarabról). Ez az idegen anyag általi bolyhosodás. A pilling képződést (csomósodást) bolyvágó textilborotvával gond nélkül eltávolíthatjuk, anélkül, hogy az anyag szálai sérülnének. Az anyag tartósságát ez nem befolyásolja

• A kárpit más anyaggal történő letakarása kifejezetten előidézi a bolyhosodást

– Az ülőbútorok (kiváltképp a több funkciós sarokkanapék) esetében a különböző méretek és funkciók miatt egyes elemeken eltérő lehet az ülőfelület keménysége a többihez képest. Pl. a széles ottománnal rendelkező sarokkanapék esetében sokkal nagyobb a hullámrugó fesztávja, mint a sima ülőfelületen.

– Az átszerelhető irányú bútorokat a gyártáskor egy bizonyos állásban gyártják. Az irány szakszerűtlen megfordításából eredő illeszkedési problémák nem garanciális okok, kérje ügyfélszolgálatunk telefonos segítségét.

– Ha a bútorra választott szövet bársony vagy plüss jellegű számolnia kell a fénytöréssel, aminek következtében a szövetre vetülő fény beesési szögének függvényében az árnyalat másnak tűnhet. Ez nem minősül hibának és a tartósságot sem befolyásolja

– A bútorok bevonóanyagai (akár bőr, akár textil) nem UV állóak, a tartós, erős napfény színfakulást okozhat, mely nem reklamációs ok.

  • Nem rendeltetésszerű használatból eredő károk, melyekre nem érvényesíthető a garancia:

– A kárpitos ülőbútorok ülő- és fekvőfelületére történő ráállás, huppanás, térdelés miatt bekövetkezett sérülés, törés nem garanciális. Ezek kifejezetten érvényesek a támlákra és karfákra is, annyi különbséggel, hogy az azokon történő ülés is garanciavesztéssel jár.

– A mozgatható elemek erőltetéséből vagy egy oldalon történő terheléséből fakadó károk (dönthető támlák, ágyszerkezet)

– A háziállatok okozta sérülések

– A szálkihúzódás

– A bútor lakásban történő mozgatása közben keletkezett károk, kérjük a terméket csak a földtől teljesen felemelve, több személy által helyezzék át más helyre.

– Az ágyneműtartó aljlemezének 15 kg-nál nagyobb súllyal történő terhelése

– Nem megfelelő tisztítószer vagy tisztítóeszköz használatából eredő károk. Ezeket a feltételeket megtalálja a használati- és kezelési útmutatóban.

– A csomagolás késsel vagy egyéb éles, hegyes tárggyal történő kibontása következtében keletkezett sérülés

– A PTK ún. kétlépcsős prioritási rendszerbe sorolja a szavatossági jogokat mely a PTK 6:159§-ban található. Az első lépcsőn található a javítás és  a kicserélés. Elsősorban a természetbeni szavatossági jogok közül kell választania, melyek a kijavítás és a kicserélés. Az árkedvezmény és a visszavásárlás már a második lépcsőn található, melyek akkor választhatóak ha a az első lépcsős szavatossági jogok nem tudnak megvalósulni.

– A javításnak 30 napon belül kell megtörténnie. Amennyiben a javítás több, mint 15 napig tart a kötelezett a fogyasztót köteles tájékoztatni erről a tényről. Egy termék 3. sikertelen javítása után a fogyasztó áttérhet másik szavatossági jogra.